Κυλάει το τόπι στην Σούπερ Λιγκ

by Stefanos Kofopoulos • On 12-03-2008 • AT 6:13 pm • 2 ΣΧΟΛΙΑ
Newsroom

flaming soccer balls

Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός και ΑΕΚ δεν άφησαν κανένα περιθώριο αλλαγής στον βαθμολογικό πίνακα μετά και την ολοκλήρωση της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ.Το πρωτοπόρο «τριφύλλι» με το πρώτο γκολ του Αγκολέζου Μανούτσο Γκονσάλβες στο ντεμπούτο του,- ο οποίος ήρθε δανεικός από την Μάντσεστερ ως εμφανέστατα κλασικός σέντερ φορ- νίκησε πιο δύσκολα απ’ ότι μαρτυρά το τελικό σκορ (2-0) τη Λάρισα που έπαιξε σ’ όλο το δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο- λόγω της αποβολής του Γκαλίτσιου. Το μόνο που μπορούμε να πούμε για την ομάδα της Λάρισας… είναι προς τιμήν της να παίζει και να μάχεται με τόσο περήφανο τρόπο! Όσο για τον Παναθηναϊκό και τους παίκτες του Ζοσέ Πεσέιρο αν συνεχίσουν έτσι το πρωτάθλημα θα είναι δικό τους.

Δια πυρός και σιδήρου το γρήγορο τέρμα του Χρήστου Πατσατζόγλου, ήταν αυτό που κράτησε τον Ολυμπιακό ζωντανό στο κυνήγι του τίτλου και χάρισε στην ομάδα το σημαντικό «2» στη Βέροια, με 1-0. Ο βοηθός του Ζωγράφου στέρησε από τον Μπελούτσι το πρώτο του τέρμα στο ελληνικό πρωτάθλημα. Έτσι οι άνθρωποι του Ολυμπιακού μετά το ματς στη Βέροια εξέφρασαν τη δυσαρέσκειά τους για τις υποδείξεις του Ζωγράφου και των βοηθών.

Το Παγκρήτιο φαίνεται τελικά ότι φέρνει τύχη στην ΑΕΚ του Νίκου Κωστένογλου. Η ένωση μετά τα τέσσερα γκολ που σημείωσε στην νίκη επί του Εργοτέλη, έφτασε σε καρέ τερμάτων και απέναντι στον ΟΦΗ μόνο που αυτή την φορά οι «κιτρινόμαυροι» επιθετικοί είχαν σύμμαχο και τους αμυντικούς των Κρητικών οι οποίοι έστειλαν δύο φορές την μπάλα στην εστία του Τζόρβα. Και μέσα σε όλα ήρθε και η αντίδραση του Ριβάλντο την στιγμή της αντικατάστασής του. Ο Βραζιλιάνος αρνήθηκε να δώσει το χέρι στον προπονητή του και εκείνοι που τον γνωρίζουν καλά πιστεύουν ότι μάλλον άργησε ο Ρίμπο…. να υπενθυμίσει πως θέλει να αγωνίζεται και στα 90 λεπτά.

Ενημέρωση: Το άρθρο αυτό αρχικά δημοσιεύθηκε